Kuchnia

Kuchnia jest miejscem uwielbianym i bardzo ważnym dla wszystkich tych, którzy kochają gotować, a tym samym spędzają w kuchni długie godziny. Dlatego też warto na kuchnię przeznaczyć bardzo dużo miejsca, aby była ona przestronna i jasna, zaś poruszanie się po niej, nawet dwóch osób, nie stanowiło problemu.

Jak można kuchnię urządzić?

Dużo zależy od jej kształtu. Typowe dla dużej kuchni w kształcie prostokąta jest ułożenie mebli i sprzętów w literę „U” po jednej stronie pomieszczenia. W drugiej części ustawia się duży stół. Dzięki temu ułożeniu wszystko jest pod ręką – wystarczy się tylko odwrócić. Jest to wygodne i bardzo praktyczne.

Jeśli ktoś ma dużą kuchnię w kształcie kwadratu lub nawet otwartą na salon może pozwolić sobie na bardzo modne wysepki. Jak taka kuchnia wygląda? Na ścianie ustawiane są meble oraz sprzęty zaś sama kuchenka wraz z okapem mieści się na środku. Wysepka może być większa z dodatkowym miejscem do przyrządzania potraw. Takie ustawienie jest bardzo nowoczesne i zwraca uwagę.

Warto pamiętać o tym, że jeśli kuchnia nie ma zbyt dużego metrażu to lepiej jest urządzić ją w jasnych kolorach. Obecnie modne są białe kuchnie na wysoki połysk z kolorowymi panelami szklanymi.