Salon

Salon jest miejscem bardzo uniwersalnym, gdyż w nim spędza się czas z rodziną, odpoczywa się, przyjmuje się gości. Musi być on więc tak urządzony, aby spełniał każdą wyznaczoną mu funkcję w stu procentach.

Łatwiej bywa, kiedy kuchnia jest otwarta na salon. Takie rozmieszczenia automatycznie niosą za sobą większe przestrzenie, które lepiej można zagospodarować. W salonie może znajdować się duży stół – będzie to wtedy salon połączony z kuchnią oraz jadalnią. Przy stole czasem też się pracuje, więc to kolejny plus postawienia w salonie większego stołu. Jeśli jadalnia znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu – wtedy ze stołu można zrezygnować, szczególnie wtedy, gdy metraż salonu jest mocno ograniczony.

Czego nie powinno zabraknąć?

Przede wszystkim dużej, wygodnej kanapy, narożnika – w zależności od upodobań, stolika kawowego, szafki pod telewizor, wiszącej witryny, stojącego regału lub jakiegokolwiek innego mebla. Można zaopatrzyć się w całą, nowoczesną meblościankę, jeśli jednak lubi się minimalizm – można z tego zrezygnować i wybrać tylko z niej jakiś element. Ważne są dodatki – obrazy, wazon z kwiatami. Jeśli chodzi o kolorystykę – modne obecnie są odcienie bieli, szarości połączone z cegłą, kamieniem lub drewnem.