Sypialnia

Sypialnia to miejsce w strefie ciszy i spokoju, dlatego powinno być zaaranżowane tak, aby można było w pełni się zrelaksować. W temu pomoże przede wszystkim łóżko – duże, wygodne (trzeba zaopatrzyć się w bardzo wygodny materac), ale także nie bez znaczenia jest na przykład kolor ścian – powinien koić, a nie drażnić, dlatego zaleca się bardziej lekkie, stonowane kolory. Pięknie prezentują się także tapety, trzeba tylko wybrać taką pasującą zarówno do ogólnej kolorystyki, jak i stylu sypialni.

Modne są łóżka z dużym, dość miękkim zagłówkiem, choć są ci, którzy wolą ramy metalowe. Łóżko powinno znaleźć się na środku sypialni – wtedy łatwo jest zaaranżować miejsce dookoła. Istotne jest, aby w sypialni znajdowała się szafa lub minimum komoda, w której można trzymać najpotrzebniejsze rzeczy.

Dodatkowo modne są lustra. Lustro może wisieć na ścianie lub stać na podłodze, oparte na specjalnej nóżce. Lustro optycznie powiększa pomieszczenie co jest dodatkowym plusem. W sypialni dużo pań wyznacza sobie miejsce na robienie makijażu, czesanie. Dlatego blisko lustra można postawić sobie mini stolik, na wysokich nóżkach oraz do tego wygodne krzesło.

Jeśli chodzi o oświetlenie to dobrze mieć oświetlenie z góry oraz lampki nocne, które umiejscawia się blisko łóżka. Nie dają tak ostrego światła, a idealnie sprawdzą się np. do czytania książki w